Kahtlemata olid kontserdi tipphetkedeks Kersti Ala-Murri ja Triin Marani duetid, Mozarti “Ah guarda sorella…”,
Offenbachi “Belle nuit,…” ja Straussi “Im Feuerstrom der Reben”, kus peale laulmiskvaliteedi tulid esile lauljannade näitlemisoskused. Ühised ettekanded sulatasid täielikult kuulajate südamed, viimast lugu korrati publiku sooja aplausi peale.
EESTI PÄEVALEHT/ Stockholm neljapäev, 22. aprill 2004
Kevad on tulnud Saksamaale. Igal pool ôitsevad nartsissid, tulbid, magnooliad ja mandlipuud. Tundub, et isegi muusika on peale pikka talve puhkenud tôeliselt särama.
Karlsruhe Riiklikul Muusikakôrgkoolil, kus ôpib momendil pea et 20 eestlast, on vana traditsioon elavdada kontserditega kohalikku muusikaelu. Nüüd organiseeriti Schwarzwaldis 700 m merepinnast asuvas väikelinnas Dobelis, nimetatud ka päikesesaarekeseks, lauluôhtu, kus esinesid neli eesti tudengit.
Saali täis kliiniku patsiente kogunes kuulama noorte interpreetide esinemist, kavas oli Mozarti, Rossini, Schuberti, Sibeliuse, Saint Saensi jt. loomingut.
Eesti Muusikaakadeemias Anu Kaalu juures baccalaureus artium diplomiga lôpetanud, Norras elav sopran Kersti Ala-Murr käib ennast regulaarselt Badeni pealinnas prof. Maria Venuti juures täiendamas. Töö tulemused olid kontserdil selgelt näha, raskedki palad, nagu Mozarti “Ei parte… Per pieta ben mio, perdona” ooperist “Cosi fan tutte”, Sibeliuse “Flickan kom ifrån sin älsklings möte” vôi Straussi “Klänge der Heimat”, kôlasid puhtalt ka kôrges registris ning lauljanna oskas hästi publikule vahendada palade sisu emotsionaalsust. Kogenud esinejana on sopran laulnud mitte ainult sünnimaal ja uuel kodumaal Norras, vaid ka Soomes, Saksamaal, Venemaal, Prantsumaal jt. Euroopa maades.
Mezzosopranid Triin Maran ja Jane Tiik tulid Karlsruhesse ôppima prof. Venuti juurde Erasmus-stipendiaatidena. Nemadki on ôpetajaga, eriti tema käest ôpitud hingamistehnikaga, väga rahul. Noorusest hoolimata on Triin Maran juba teinud kaasa kontsertturnee Euroopa linnades, laulnud Sisaski “Eesti Missat” ning Larina osa Tschaikovski ooperist “Jevgeni Onegin”. Jane Tiik ôppis enne Saksamaale tulekut Moskvas Genssini Muusikaakadeemias ning on samuti vilunud solist, kes peale laulmise tegeleb veel koorijuhtimisega.
Kahtlemata olid kontserdi tipphetkedeks Kersti Ala-Murri ja Triin Marani duetid, Mozarti “Ah guarda sorella…”, Offenbachi “Belle nuit,…” ja Straussi “Im Feuerstrom der Reben”, kus peale laulmiskvaliteedi tulid esile lauljannade näitlemisoskused. Ühised ettekanded sulatasid täielikult kuulajate südamed, viimast lugu korrati publiku sooja aplausi peale.
Klaveril saatis lauljatare 1977. a. Eestis stündinud Triinu Kull, kes alles hiljuti lôpetas Badeni metropolis prof. Randalu klaveriklassi. Enne seda ôppis ta Peter Nelsoni juures ja ka Rootsis Ljungskiles dotsent Karin Boeseni juures. Ühtegi kuulajat ei jätnud külmaks andeka pianisti eriliselt kaunis saatemäng, mis täiendas perfektselt ilusaid lauluhääli.
Pildil noored muusikud: (vasakult) pianist Triinu Kull ja lauljannad Jane Tiik, Triin Maran ja Kersti Ala-Murr